האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול

   רעיונות ניהול, מנהל עסקים

קריאה

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

כקבוצה, מנהלים קוראים הרבה, ויש להם סיבה טובה: הם חייבים. ניהול הינו מקצוע של התפתחות מתמדת, ומנהלים חייבים לעקוב אחר זרם החדשות העיסקיות, המידע והפרשנות או להסתכן בבידוד עקב בורות.

בארה"ב המשמשת למנהלים רבים אצלנו כ"מכה" של הניהול, המנהל המצוי מוצף בחומר קריאה ניהולי. במאמר שפורסם לאחרונה בנושא זה בכתב העת לניהול של הרווארד נאמר: "בשבוע ממוצע, מגיעים כ60- ספרים חדשים בעלי רלוונטיות לעסקים לספריות הגדולות באוניברסיטאות. בנוסף לספרים מגיעות מהדורות של כ900- פרסומים סדרתיים הקשורים לעסקים, החל מהוול סטריט ג'ורנאל וביזנס וויק וכלה בכתבי עת אקזוטיים כמו "מגמות בדישון" ו"עסקים בנברסקה".

מכון למחקר עיתונות בארה"ב דיווח לאחרונה ש"התפוצצות הספרים העוסקים בעסקים ובאנשי עסקים אינה מראה סימני דעיכה. שוחחנו עם מול"ים ומרביתם מתייחסים לנושאים אלה כלהיט "החם"... עבור רבים מאיתנו במיגזר הפרטי משמעות הדבר שהציבור מקבל את עולם העסקים כ"דיסציפלינה אינטלקטואלית". תחום הספרות המקצועית הניהולית בארץ גם הוא אינו שוקט על שמריו, בשנים האחרונות ניכרת מגמת עליה ברורה בהוצאה לאור של ספרים, כתבי עת ומידע אחר המיועד למנהלים ואנשי עסקים. המנהל הישראלי שוב אינו יכול להתלונן על מיעוט ספרות ניהולית מקצועית בעברית.

מנהלים חייבים לקרוא בעבודתם - הכל, החל מתזכירים ומכתבים וכלה בדוחו"ת ארוכים. אולם המילה הכתובה מבחוץ היא הדבר לו זקוק המנהל כדי להחזיק את ראשו מעל לנחשול הידע.

הזדמנויות ליישום

קריאה נחלקת לשני סוגים, אקראית ומסודרת. הסוג הראשון הוא טוב יותר מאי-קריאה בכלל, אולם הוא בלתי-יעיל ונקודתי. מנהלים יפיקו תועלת רבה מהסדרת חומר הקריאה שלהם. כיסוי טוב יותר יכול להיות כלי עזר מקצועי משמעותי.

יש תועלת ידועה נוספת מהיכרות עם העיתונות הענפית והמקצועית. היא יכולה להפוך אותך לא רק לקורא אלא גם לכותב. באופן מסורתי, עורכי כתבי-העת העיסקיים מחזרים אחר מומחים בתחומם כדי שיכתבו מאמרים מקוריים. אם אתה יודע מה מחפשים ויש לך נטיה קלה לכתיבה, תוכל למצוא את ההזדמנות להפיק מאמרים שיביאו את שמך ורעיונותיך לפני עמיתיך ויבנו לך מעמד ומוניטין.

דוגמאות

1. להלן הדרך בה כתב עת עיסקי אחד מארה"ב מפרסם את מעלותיו, הוול סטריט ג'ורנאל אינו מכביר מלים. במסע פרסום טלוויזיוני שנערך לאחרונה, המסר היה שהמנהל הקורא את העיתון מגיע לפסגה. אלה שאינם קוראים אותו... הם בצרות.

2. ירון קורן יצא מאוכזב מפגישה עם עמיתו. בויכוח על לקוח בלתי-מרוצה, טען קורן שהלקוח התנהג באופן בלתי-סביר וכי יש לומר לו זאת. מיכאל לשם השיב בניתוח של הבעיה והציע שני פתרונות כדי להגיע לליבה של התנגדות הלקוח. לשם יצא מהויכוח כשידו על העליונה, וקורן לא התנחם מהערה של עמית אחר ש"הוא קרא את כל הדברים האלה בספר שיצא לאחרונה בנושא השרות ללקוח". קורן חשב שהערה זאת מענינת אבל אינה מועילה, עד למחרת בבוקר כאשר הוא ביקש ממזכירתו להשיג לו את הספר.

איך ליישם

אם הקריאה שלך כבר שיטתית, בדוק האם רעיון או שניים מהרשימה שלהלן יוכלו לשפר אותה עוד יותר.

שקול את היבטי-המפתח הבאים של קריאה עיסקית:

1. למה? אלה המרגישים צורך במידע מקצועי, רעיונות ודיעות, יצליחו יותר בקריאה עיסקית מאשר אלה שרק הולכים עם העדר.

2. למה לא? אפילו אם אינך מסכים עם הוול סטריט ג'ורנאל לגבי הצלחתם העיסקית המובטחת של המנויים, בדוק האם אחד מהמכשולים הבאים מונע ממך לקרוא ספרות מקצועית:

* אין מספיק זמן. זה נכון, אבל מאמץ שיטתי יוכל להניב עבורך תשואה גבוהה יותר על הזמן שהשקעת.

* חלק מהחומר אינו מתאים או משעמם. אל תבזבז את זמנך על קריאה שאינה משתלמת. יש מספיק חומר מעולה בשטח. מותר לך להיות בררן.

* לא מצליח למצוא את החומר הטוב. בקש עזרה מהזבן בחנות הספרים או מהספרן בספריה המקומית. ספרן מקצועי יכול להיות מקור עשיר למידע ועזרה במיון החומר.

3. מה? הקפד לקרוא בשלושת התחומים החיוניים לניהול:

* עסקים. יש שפע של פרסומים יומיים וחודשיים טובים המטפלים בהיבטים "חיצוניים" כמו כספים, רכישות, חדשות עיסקיות, דיווחים על שיטות עבודה של מנהלים בולטים ותיקים וחדשים, תחרות, מסחר בינלאומי, וכו'. לעתים קרובות פרסומים אלה מגוונים גם במאמרים בתחום הניהולי.

* ניהול. זהו תחום המכסה ניהול כללי ומינהלה, תיכנון ואסטרטגיה, שיווק, הפרט והארגון, יחסים בין-אישיים, בקרה, ייצור והשכלה ניהולית רחבה (נושאים כמו צמיחה, מדיניות, שיפור כישורי ניהול אישיים).

* מקצועי. הכיסוי הוא די רחב. כמעט בכל ענף, עסק, תעשייה או מומחיות, תוכל למצוא ספרות מקצועית ספציפית המכסה את תחום העיסוק שלך.

בנוסף, יש עשרות ספרי עסקים לרבות רומנים המתרחשים בסביבה עיסקית וכותרים חדשים המגיעים בקביעות לחנויות הספרים והספריות. חלק מהם הופכים לרבי-מכר, אות לענין הרחב שהם מעוררים. הרגל טוב הוא לעשות לך נוהג לבקר מידי פעם בחנות הספרים ולסקור את מדף ספרי הניהול, שם תוכל לגלות אם יצאו לאחרונה ספרים חדשים בנושאים המעניינים אותך בתחום הניהול והעסקים.

4. איך? ללא ספק יש לך סגנון קריאה אישי משלך, והרגלי קריאה שונים מאדם לאדם כמו סגנון לבוש. אולם יש טכניקות שיוכלו לסייע לך לנצל טוב יותר את זמן הקריאה שלך:

* הלך רוח. הפילוסוף ג'והן לוק כתב, "קריאה מספקת למוחנו רק את חומרי הידע; החשיבה היא הדבר ההופך את מה שקראנו לשלנו." מילטון אמר בערך אותו דבר ב"שיבה לגן-העדן", שעלינו להכניס "נפש ושיפוט" למה שאנו קוראים ולא, נהפוך "למעמיקים בספרים ולשטחיים בעצמנו."

* ניפוי. הנה כמה הנחיות לטכניקת מיון:

- העבר את עיניך בתנועות רחבות, שורה אחת בכל פעם.

- חפש אחר מילות-מפתח או משפטי-מפתח המוסרים את הרעיון הכללי של הטסקט.

- רשום או שנן לעצמך הערות של הפסקאות או העמודים המצדיקים לדעתך קריאה נוספת.

- טיפים לסקירה מוקדמת: קרא סיכומים; קרא את הכותרות, ההקדמות ותחילת הפרקים והקטעים.

* קריאה מהירה. לפני מספר שנים התעוררה אופנה של לימוד קריאה מהירה. עבור המנהל הלחוץ בזמן, המשיכה של קריאה מהירה היא כמעט בלתי-ניתנת לדחייה, אולם יש לה גם חסרונות. לדוגמה, למרות שניתן לשפר את המהירות, מעבר לנקודה מסוימת, הבנת החומר נפגעת. התמורה אינה במהירות בה אתה מסוגל לסרוק עמוד אלא במה שאתה יכול ללכוד ממנו. גורם מגביל נוסף הוא אופי החומר. מורכבות או עירפול מאטים את ההבנה ומורידים את מהירות הקריאה.

5. מתי ואיפה? זמן קריאה ניתן להקצאה בשתי דרכים, באופן סדיר - למשל, יש מנהלים המשלבים את קריאת הספרות והעיתונות המקצועית בשעות העבודה. אותם מנהלים היו מעדיפים להיתפס יחפים במשרד מאשר עם ספר בכריכה קשה בידם, אפילו אם הוא על נושא עיסקי. קריאת ספרים בכריכה קשה היא בדרך כלל עיסוק לבית או לנסיעות.

עבור חלק מהמנהלים, הפתרון לבעית הזמן הוא קביעת מועד ומקום שבועיים, למשל בזמן ארוחת הצהריים במשרד, בבית לפני השינה, וכו'. אחרים מוצאים שהם מספיקים לקרוא הרבה כאשר הם ממלאים "חורים" בסדר היום בחומר קריאה שסודר ונופה מראש והכנת רשימת קדימויות לקריאה.

6. ואחר כך. ערך הקריאה תלוי במה שיוצא ממנה, לא רק בהעשרה השכלית, אלא במונחי פעולה. הערות כתובות משני סוגים מסייעות בניצול מירבי של ההשקעה בזמן קריאה:

* לתיוק. חלק מהעובדות, הרעיונות, הדיעות או הציטטות שאתה רוצה לשמור יכולים להיכנס לתיק, תיבה או מגירה בשולחן. תיוק כרונולוגי הוא הקל ביותר לביצוע, אבל יש להקפיד על דפים באותו גודל לכדי לשמור על מראה מסודר של התיק.

* לפעולה. אותן הערות בהן אתה רוצה להשתמש מיד - כדי להראות לעובד כפוף לך, לדון עם עמית, או לשלוח ל"ידיעתו" של מישהו - צריכות להישלח מוקדם ככל האפשר. טפל בהן מיד וסלק אותן משולחנך.

לסיום, אם אתה רוצה שיפרסמו את דבריך, שלח מכתב למערכת כתב-העת שלדעתך יהיה מעונין בתרומתך. ספר להם על הרעיון שלך, הסבר מי אתה ושאל האם הם יהיו מעונינים לקרוא מה שכתבת. יש פרסומים הנכתבים רק על-ידי חברי המערכת, אולם אפילו אלה עשויים לשלוח אליך חבר מהצוות שלהם כדי שיראיין אותך ויצטט אותך במאמר משלו.


 

רגע של השראה
 

האדם לא נוצר כדי שיכלאו אותו

בורא עולם לא נתן לנו שכל משלנו ורצון חופשי כדי שאחרים ישלטו בנו על פי ראות עיניהם, או כדי שננוע בחוסר מטרה או כיוון. עלינו לשלוט בכישורינו או למצותם עד תום, בדרכים שכל אחד מאיתנו רואה לנכון. פעולה בדרך אחרת היא בזבוז חיינו.

אנשים ששהו בשבי, אסירים במחנות ריכוז, אלה ששהו במחנות בסיביר, יודעים טוב מדי עד כמה בזבוז הפוטנציאל הוא אווילי: חיי אדם מידרדרים לשפל המדרגה של קיום ותו לא ונשללת מהם כל זכות להשתמש בכישוריהם. יחד עם זאת, רבים מאיתנו החיים בחברה החופשית הם אסירים: אסירי העבודה. אנו מתאימים עצמנו לסטנדרטים נמוכים, מגבילים את הצמיחה שלנו ומקימים לעצמנו כלא של בינוניות. ישנם מנהלים בכירים הכמהים ל"אזיקי הזהב" שיחזיקו אותם בכלובי הבינוניות המוזהבים. עובדים יוצאים לפעמים לשביתה למען הסכמים שיכבלו אותם לפריון נמוך. עובדי משרד מתנגדים לכל דבר שיערער את הסטטוס-קוו שלהם.

האדם לא נוצר כדי שיכלאו אותו. לא נועדנו ללכת אחרי מישהו, אלא להשיג, להתאמץ, לבנות. הדמיון הוא המפתח.

בספרו הקלאסי, חשוב והתעשר ((Think and Grow Rich, כותב נפוליון היל, "האדם מסוגל להשיג את כל מה שהוא מסוגל לחשוב עליו ולהאמין בו". הגדולה של הרוח האנושית היא שכאשר המוח מתוכנת לציפייה מסוימת, היא תניע כל פעולה והתנהגות, כדי לממש ציפייה זו.

 

 

 

               

Copyright © 2007 Meir Liraz. All Rights Reserved     האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול