האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול

   רעיונות ניהול, מנהל עסקים

שחיקה בתפקיד

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

ספר שיצא בארה"ב בנושא מגדיר את מושג השחיקה כ"תהליך מורכב המשפיע על לפחות חמישה תחומים עיקריים של התיפקוד האנושי: גופני, שכלי, רגשי, חברתי ונפשי." המונח "שחיקה" רומז על תשישות ניהולית הנובעת מלחצי עבודה ועומס עבודה מוגזם. אולם שחיקה עשויה לנבוע הן מחסכים והן מעודפים. אי-הקדשת זמן למנוחה והרפייה יכולה להיות יקרה. הפסקות קפה, פטפוטים עם חברים, ארוחות עם עמיתים ודיונים על תחומי ענין משותפים עם מחלקת הדואר או יו"ר מועצת המנהלים יכולים למנוע ממך להרגיש כמו מכונה בלתי-משומנת.

המושג הוא עדכני מאד והרעיון שהוא מייצג יכול לדחוף מנהלים לקראת יעד מצוין: רווחה נפשית וגופנית.

הזדמנויות ליישום

אם אתה זקוק לעידוד כדי לשמור על "כושר" בחיים הפרטיים ובחיי העבודה, אולי רעיון השחיקה יתחיל להזיז אותך. כדאי גם לצרף בני משפחה, ידידים ועמיתים למאמץ.

דוגמה

דב גפן מתעורר בבוקר יום ראשון אחד עם שתי בעיות: הבעיה הרגילה של אי-ידיעה היכן הוא נמצא, והבעיה השכיחה פחות אבל המפחידה עוד יותר של אי-ידיעה מי הוא. הערפל מתפוגג בהדרגה. מישהו זז לידו, ובטח זאת אשתו אסתר. אם כך, הוא בטח דב גפן. קירות חדר השינה מתחילים להתבהר.

"אם לא תמהר, לא תגיע למשרד בזמן," אומרת אסתר.

נכון לעכשיו, לא להיות במשרד בזמן הוא התגלמות שאיפותיו של דב. הוא זוכר שהלך לישון ונרדם בליל אמש רק לאחר שלקח שתי גלולות שינה. מאוחר יותר הוא התעורר והסתובב שוב ושוב במיטה תוך מחשבות על הישיבה של מחר עם הבוס שנועדה להסביר את כשלון האזור שלו בהשגת המכסה הדרושה זה הרבעון השני ברציפות. ואז הוא תוהה מה לעשות עם מנשה ואבי, חבריו והגורם העיקרי לביצועיה הגרועים של המחלקה. שיחות איתם לא עזרו. הם הסכימו עם כל מה שאמר להם אבל לא היו מסוגלים לבצע חמש פגישות מכירה ליום כפי שהבטיחו. והם משכו בכתפיהם כאשר הציע להם לשנות את אופן מכירת המוצרים. "זה רק שפל זמני," הם טענו בבטחון. הוא לא האמין להם. הוא לקח עוד שתי גלולות שינה ונרדם לבסוף.

"תודיעי שאני חולה," הוא אומר לאסתר.

איך ליישם

ההיבט החיובי של מושג השחיקה הוא שהוא יכול להמריץ מנהלים לקראת יעדים חיוביים של רווחה אישית. הצעד הראשון לקראת התמודדות עם נושא השחיקה הוא להיות מודע לבעיה ולהתחיל לחפש פתרונות, להלן כמה המלצות נוספות בנושא:

1. הכנס את הדברים לפרספקטיבה. קבל את העקרון שהעבודה אינה הדבר החשוב מכל. אלה האומרים "העבודה היא חיי" משיגים אולי יותר כח. ואמנם, הרבה אנשים גדולים בתחומי האמנויות, המדע והתעשייה דגלו בתפיסה זאת. אבל עבור האדם הממוצע, החיים הטובים מושגים על-ידי הגשמה מחוץ למקום העבודה. חשוב על כל הדברים הקודמים לעבודה: משפחה, אושר אישי, בריאות, שלווה, גאווה, יושר. הצבת עבודתך במקום הנכון יכולה לצמצם את המתח ולמנוע שחיקה.

2. תן קדימות לתחומי ענין אישיים ולפעילויות האהובות עליך. בדוק כיצד היית מדרג את מצבך בחמשת התחומים שצויינו בתחילת הפרק. דרג כל אחד מהתחומים בסולם של 1 עד 10:

גופני - ________

שכלי - ________

רגשי - ________

חברתי - ________

נפשי - ________

ציון של 7 או יותר בתחום מסוים רומז שאתה קוצר את התועלות בתחום חיים מסוים. ציון של 4 עד 6 אומר שאתה במצב סביר. ציון של מתחת ל4- משמעותו ענין נמוך בתחום זה. אין בכך כל רע, למעט אם יש בנסיונך חללים שהיה כדאי למלא.

3. כוון את חשיבתך ישירות לעבודתך ו/או הקריירה שלך. בהקשר של שחיקה, השאלה אינה עד כמה אתה מצליח אלא באיזו מידה אתה מרוצה ומפיק סיפוק מעבודתך. עצם האבחנה בין הצלחה וסיפוק יכולה לסייע בדילול הדחף הזה להצלחה העלול לגרום לשחיקה ובהגברת היעד של סיפוק מהעבודה. הגשמה עצמית אינה יותר קלה או קשה להשגה מהצלחה, אולם היא אינה אמצעי בו שופטים אותך ואינה כה תובענית.

4. הפתגם העתיק "נפש בריאה בגוף בריא" נכון גם היום. זה יעד טוב למניעת שחיקה ואשר בו אתה יכול להכין תוכנית פעולה אישית. בין אם זה ריצה או תיאטרון, לימודים או טניס, או קריאת ספרות יפה ומשחק סקווש. אתה תחזור לעבודה רענן יותר ועם סיכויים פחותים לשחיקה.


 

רגע של השראה
 

תספורת בשישה דולרים

בעלים של סלון תספורות גדול בעיר קטנה בארה"ב נהנה ממעמדו כבעל הסלון היחיד בעיר. הוא סיפר וסידר כמעט כל ראש בעירה. הוא התפרנס ברווחה ואפילו שלח את ילדיו ללמוד במכללה.

לרוע המזל, הגיעה הקידמה לעיירה ומעבר לרחוב, מול המספרה שעבדה כה יפה, צמח סלון ברשת שמעניקה את כל השירותים תחת גג אחד.

מיד החל מסע הפרסום בכלי התקשורת; מודעות בעיתונים, כתבי עת ושלטי חוצות התפרסמו בזו הלשון:

"הכל בשישה דולרים! תספורת בשישה דולרים, פרמננט בשישה דולרים, מניקור בשישה דולרים, הכל בשישה דולרים."

במהרה כל הלקוחות - שכניו - עברו לסלון ממול ומספרתו נותרה שוממה.

ביאושו, פנה האיש ליועץ עסקים. "אני מחוסל." זעק האיש. "אני הקטן איני מסוגל להתחרות בהם."

היועץ נעץ עיניו בסלון שמעבר לרחוב. "עדיין אל תיכנע. עדיין אל תיכנע." הוא הרים את שפופרת הטלפון וחייג לחברה המפורסמת ביותר לשלטי חוצות בעיר.

"אני רוצה שלט גדול מעל החנות... אותיות גדולות... מה הטקסט? 'אנחנו מתקנים תסרוקות של שישה דולרים'."

 

 

 

               

Copyright © 2007 Meir Liraz. All Rights Reserved     האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול