האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול

   רעיונות ניהול, מנהל עסקים

רשת השמועות

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

רשת השמועות הוא השם שניתן לאותה שיטת תקשורת בלתי-רשמית, ספונטנית וקצת משונה אבל יחד עם זאת חושפנית המשגשגת בארגונים. זהו גם המדיום בו נאסף המידע בחשאיות או מופץ עוד לפני המועד שנקבע על-ידי ההנהלה.

הזדמנויות ליישום

כדאי להיות חלק מרשת זאת בנוסף למערכת התקשורת הרגילה בחברה. הרשת עשויה לעתים לדווח שטויות, אולם בחלק מהמקרים אי-ידיעה של החדשות המועברות ברשת עשויה להזיק.

דוגמה

עליזה, מחלקת הדואר בקומה שלך, שומטת חבילת מעטפות על שולחנך ואומרת, "מענין מי יקבל את המשרה של שמריהו מרום." מאחר ומרום הוא הבוס של הבוס שלך, אתה מופתע ואומר, "לא ידעתי ששמריהו עוזב." עליזה אומרת, "בטח. הציעו לו משרה רצינית בחברת היוזם." מאוחר יותר אתה דוחק את הבוס שלך לפינה. "שמעתי ששמריהו עוזב. זה נכון?" הבוס שלך סוגר את הדלת ואומר, "כן, אבל לא יודיעו על כך עד לאחר הישיבה השנתית. אין לי מושג איך השמועות האלו התחילו להסתובב."

איך ליישם

יש הרבה סוגים של "רשת השמועות", יש כאלו המניבות חדשות באותה מהירות כמו עיתון יומי, ואחרות מפיקות אותן רק לעתים. חלק מהן פראיות ובלתי-מהימנות, ואחרות הן בדרך כלל עובדתיות ומשקפות את המערכת הרשמית. כדי להפיק תועלת מהרשת הבלתי-רשמית הזאת:

1. היה מודע לרשת השמועות בארגון שלך. פתח מושג מסוים לגבי מימדיה, מידת הדיוק שלה והסיבה לקיומה. התשובה השכיחה לגורם האחרון היא שערוצי הארגון הם איטיים ובלתי-מלאים מאחר ויותר מדי התפתחויות נחשבות ל"חסויות" ו"סודיות". לעתים קרובות הן אינן כאלו ופשוט משקפות את אמונתה של ההנהלה באקסיומה, "ידע הוא כוח," וההנהלה אינה רוצה שותפים לידע זה.

2. אל תניח שהרשת מדויקת ומהימנה. אפילו אם שלוש השמועות האחרונות התבררו כנכונות, שלוש השמועות הבאות עשויות להיות עיוות של המציאות. שקול כל פריט חדשות בו אתה מעונין ונסה לאמת אותו.

3. נסה לזהות את מרכיבי הרשת. הם אינם לובשים תגי זיהוי ואין כל הסבר מדוע חלק מהאנשים הם ספקי חדשות ואחרים לא, אולם אתה תכיר אותם על-פי הסימנים הבאים. קיימים שלושה סוגים: "יוצרי החדשות" המזינים את החדשות למערכת; "נשאים" - אלה המפיצים את השמועה; וה"מעוותים" המפריזים ומייפים.

4. צותת לה. אם אחד מחברי הרשת מוכר לך - מחלק הדואר למשל, סביר להניח שהוא ימשיך לשמש כמקור מידע. כל שעליך לעשות הוא להביע ענין לעתים כדי לשמור על המשך זרימת המידע. זכור, הם נהנים מתפקידם. זה נותן להם הכרה, עליונות - הם יודעים משהו שאחרים אינם יודעים - ופעילות שתגוון את עבודתם הרגילה.

5. הגן על מקורותיך. שימוש במערכת הופך אותך לחלק ממנה, ורק לעתים רחוקות מרכיבי הרשת חורגים ממסלולם ומאפשרים לך לצנזר את תרומתך למערכת המידע. עם זאת, כאשר פריט חדשותי מזיק מסתובב במערכת, עליך לנסות לחסלו מסיבות אתיות. לדוגמה, מידע שהינו רצח אופי, כמו סיפור על חוסר היושר או ההתנהגות הבלתי-מוסרית של מישהו, דורש התערבות מצידך. ההצהרה שלך, "אפילו אם זה נכון אינך צריך להפיץ זאת," היא התחלה טובה. ואז, אם אתה בודק ומגלה שהסיפור אינו נכון, יש לספר לקורבן או לבוס של הקורבן ולעשות מאמץ כלשהוא להפריך את הסיפורים.

6. האם אתה צריך להיות חלק מהרשת? יש מומחים הטוענים ללא פשרות שמנהלים אינם צריכים לעולם להשתמש ברשת השמועות כדי להפיץ מידע. אולם עשויות להיווצר נסיבות בהן הדרך הפשוטה והמהירה ביותר להפצת השמועה - משהו חיובי, כמובן - היא השמעת הערה קטנה באוזניו של "נשא". לדוגמה, אתה יכול לספר לאחד ממרכיבי הרשת, "אני מבין שאסתר ג. עוזבת כדי להצטרף לבעלה בארה"ב. נכון שזה יהיה נחמד אם נעשה לה מסיבת הפתעה לפרידה?" ואז, אם הבוס של אסתר או עמיתיו מתעכבים, לצעד שלך יש סיכוי טוב לזירוז הפעולה.


 

רגע של השראה
 

כינור של מישהו אחר

ניקולאי פגניני (1782-1840) עדיין נחשב כאחד מגדולי הכנרים בכל הזמנים. יום אחד,  הוא עמד להופיע בפני בית אופרה מלא אדם. הוא עלה על הבימה וחש שמשהו נורא עומד להתרחש.

פתאום הבחין בכך שהוא מחזיק בידו כינור שאינו שלו. נחרד, אך ביודעו שאין לו ברירה אחרת. החל לנגן.

אותו יום הוא ניגן כפי שלא ניגן מעודו. אחרי הקונצרט, ישב פגניני בחדר ההלבשה שלו, שוחח עם עמית למקצוע ואז חשב,

"היום, למדתי את הלקח החשוב ביותר בכל הקריירה שלי. לפני היום חשבתי שהמוזיקה נמצאת בכינור שלי; היום, התברר לי שהמוסיקה היא בתוכי."

 

 

 

               

Copyright © 2007 Meir Liraz. All Rights Reserved     האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול