האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול - תוכן העניינים

 האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול

   רעיונות ניהול, מנהל עסקים

 

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

 

 

רגע של השראה

ליהנות מהדברים הקטנים

הנזיר הוייטנמי טיץ' נאהט האן  עבר את המלחמות הארוכות בויאטנם, סייע לקורבנות המלחמה, האכיל ילדים רעבים וניסה להבטיח את שלומם של אנשי הסירות במפרץ סיאם הסוער. הוא מכיר את האסונות מקרוב, ולפיכך אינו מייעץ להדחיק את הכאב, ובמיוחד לא את כאבם של אחרים: "אל תימנע ממגע עם הסבל ואל תעצום את עיניך מולו... מצא דרכים לשהות במחיצתם של הסובלים, לרבות קשר אישי וביקורים, תמונות, צלילים. באמצעים כאלה, תעורר את עצמך ואת האחרים למציאות הסבל בעולמנו."

אבל הוא מוסיף מרכיב חשוב לכאב הזה:

"החיים מלאים בסבל, אבל הם גם מלאים בהרבה פלאים, כמו השמים הכחולים, השמש הזורחת, עיניו של התינוק. אין להתמקד בסבל. אנו חייבים גם להרגיש את פלאי החיים. הם נמצאים בתוכנו וסביבנו בכל מקום, בכל עת... האם אנו צריכים לעשות מאמץ מיוחד כדי ליהנות מיופיים של השמים הכחולים? האם אנו צריכים לתרגל כדי להיות מסוגלים ליהנות מכך? לא, אנו פשוט נהנים... בכל מקום בו אנו נמצאים, בכל עת, יש לנו את היכולת ליהנות מהשמש הזורחת, מנוכחותם של אנשים אחרים, אפילו מתחושת הנשימה. איננו צריכים לנסוע לסין כדי ליהנות מהשמים הכחולים. איננו צריכים לנסוע לעתיד כדי ליהנות מהנשימה. אנו יכולים להיות במגע עם הדברים האלה עכשיו ומיד. חבל מאד אם נהיה מודעים רק לסבל."

אושר פירושו הנאה מהדברים הקטנים של החיים. רוח נעימה בערב קיץ חם, השמחה על פניו של ילד קטן המלטף חתלתול, טעמו של קפה טוב.

 

 

 

               

Copyright © 2007 Meir Liraz. All Rights Reserved     האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול