האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול - תוכן העניינים

 האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול

   רעיונות ניהול, מנהל עסקים

 

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

רגע של השראה

"אני מודה לך, אלוהים"

אגדה מספרת על משרת שאדונו נפטר והשאיר לו שק מלא ברכות. "השק יהיה מלא תמיד" אמר לו האדון, "כל עוד תזכור ארבע מילות קסם." כאשר המשרת יצא לדרכו, הוא הוציא את הברכות מהשק, עד שזה התרוקן כמעט לחלוטין, ואולם כאשר רצה למלא שוב את השק נוכח לפתע כי שכח את המילים. ביאוש, ניסה להיזכר במלים. הוא פנה לחכם שגר בסמוך כדי לשאול בעצתו וזה אמר, "אולי המלים הן, 'הלוואי והיה לי כך וכך." בשק ריק כמעט לחלוטין, רץ האיש במורד הדרך וקרא: "הלוואי והיה לי כך וכך! הלוואי והיה לי כל כך הרבה עושר ובריאות כמו לשכני!"

אך השק נשאר ריק. הוא המשיך בדרכו ושאל אדם אחר, "האם תוכל בבקשה לספר לי את מלות הקסם שיחזירו את הברכות לשק?" הלה ענה: "אולי המלים הן: 'אנא בבקשה תן לי עוד'". ושוב יצא המשרת לדרכו כשהוא קורא: "אנא בבקשה תן לי עוד! תן לי עוד! הו, מלא את שקי בברכות ויהיה מלא כשם שהיה קודם לכן!"

אך השק נותר ריק כשהיה. בודד ודחוי, ישב לצידי הדרך ונטל את פיסת הלחם האחרונה משקו. כאשר החל לאכול בא אליו זאטוט רעב וביקש ממנו לחם. הוא נתן לו ושכח את רעבונו. הילד הקטן הניח את הלחם, שכל ידיו ואמר, "אני מודה לך, אלוהים".

המשרת ניתר ממקומו בהתלהבות וקרא, "אלה הן המלים!" הוא לקח את שקו הריק, רץ במורד הדרך וצעק: "אני מודה לך, האל! לך האל! אני מודה לך שוב, על כל הברכות שבשקי. או אלוהים, מה גדולה אמתחתי!" ושק הברכות התמלא שוב.

 זו אגדה, אך יש בה משמעות עמוקה.

 

 

 

               

Copyright © 2007 Meir Liraz. All Rights Reserved     האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול