האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול - תוכן העניינים

 האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול

   רעיונות ניהול, מנהל עסקים

 

כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה


 

רגע של השראה
 

אל תאבד את חייך

נער צעיר ואיש זקן שטו בסירה בנהר. הזקן אסף עלה  שצף על המים  ולאחר שבחן אותו בעיניו הגיש אותו לנער ושאל: "בני האם אתה יודע משהו בביולוגיה?", "לא, איני יודע" השיב הנער. והזקן החכם אמר, "בני, אם אינך לומד ביולוגיה אתה מפסיד 25 אחוזים מהיופי שבחיים".

הם המשיכו לשוט ואז הבחין הזקן בסלע בעל צורה מעניינת על גדת הנהר. הוא הצביע על הסלע ושאל את הנער: "בני, האם אתה יודע משהו אודות גיאולוגיה?". במבוכת מה השיב הנער, "לא, איני יודע דבר". והזקן הגיב, "בני, אתה מפסיד 50 אחוזים מהנאות החיים".

עד מהירה הגיעו הדמדומים והזקן הביט בקבוצת כוכבי הדובה הקטנה שהחלה להבהב. הוא פנה לנער ושאל: "בני, האם אתה יודע קצת אסטרונומיה?" הנער, בראש מורכן, ענה בכניעה, "לא, אדוני, איני יודע." הזקן נזף בו, "נערי, אתה מחמיץ 75 אחוזים מהחיים. כיצד אתה יכול לחיות חיים כה רדודים?"

בדיוק באותו רגע נשמע קול רעש חזק והסירה הקטנה החלה להיטלטל בנחשול אדיר של מים, הנחשול גבר והסירה החלה להיסדק. הנער הסתובב במהירות לכיוון הזקן ושאל, "אדוני האם אתה יודע לשחות?", הזקן אחז בידיים רועדות את שתי דפנות הסירה וזעק, "לא, איני יודע". הנער קפץ בזריזות אל תוך המים הגועשים ותוך שהוא שוחה אל חוף מבטחים הוא צעק בחזרה, "מצטער, בזה הרגע הפסדת את כל חייך".

מה הלקח של הסיפור? אין זה מספיק ללמוד ולצבור ידע. כדי להצליח עליך לחתור להשגת מידע מעשי שיעזור לך להישרד ולמצות את הפוטנציאל שלך.

 

 

 

               

Copyright © 2007 Meir Liraz. All Rights Reserved     האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול