האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול - תוכן העניינים

 האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול

   רעיונות ניהול, מנהל עסקים

 


 

רגע של השראה
 

סוד ההצלחה

מה צריך אדם כדי להצליח בחיים ובעסקים? איזה תכונות ואיזה שיטות עלינו לסגל לעצמנו כדי להשיג הצלחה? השאלה הזו העסיקה חוקרים רבים במיוחד בארה"ב שם החברה הינה מאד תחרותית והישגית.

בשנת 1953 נערך מחקר באוניברסיטת ייל שבארה"ב, מטרת המחקר הייתה לבדוק את ההישגים אליהם מגיעים בוגרי האוניברסיטה לאחר סיום הלימודים ולנסות לגלות מהן הסיבות להצלחות או לכישלונות.

במסגרת המחקר נתבקשו בוגרי מחזור 1953 למלא שאלון ארוך. כעבור 20 שנה, בשנת 1973 איתרו עורכי המחקר את בוגרי אותו מחזור שנותרו בחיים ובדקו את הישגיהם. החוקרים היו זקוקים לקריטריון הניתן למדידה ולכן בחרו להשתמש בהישגים הכלכליים כמדד להצלחה.

תוצאות אותו מחקר גילו כמה עובדות מעניינות. ראשית ניגלה כי אין כל מיתאם בין ההישגים בלימודים לבין הצלחה פיננסית. עוד ניגלה כי אין גם כל מיתאם בין מנת המישכל, הI.Q.- של הנחקרים, לבין השגת הצלחה פיננסית.

בתחום הנושא של הצבת יעדים ניגלה מימצא מדהים. ראשית נמצא כי רק 3% מבוגרי אותו מחזור נהגו להציב לעצמם יעדים באופן מסודר ולפעול בצורה שיטתית להשגת אותם יעדים. 10% נוספים נהגו לפעול בשיטת הצבת יעדים באופן חלקי ולא בצורה מסודרת.

כאשר בחנו את הקשר בין הצבת יעדים לבין הצלחה פיננסית נתגלה כי אותם 3% שנהגו להציב לעצמם יעדים ולפעול בצורה שיטתית להשגתם צברו יותר כסף ורכוש מאשר כל שאר 97% ביחד.

תוצאות מחקר זה אינן יוצאות דופן, בעשרות מחקרים וראיונות עם אנשים מצליחים בכל תחומי החיים ניגלה כי הנושא של הצבת יעדים ופעולה שיטתית להשגתם הינה תכונה המשותפת למרבית המצליחנים, זוהי פעולה הכרחית להשגת הצלחה בכל שטח שתבחר.

 

 

 

               

Copyright © 2007 Meir Liraz. All Rights Reserved     האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול