האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול - תוכן העניינים

 האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול

   רעיונות ניהול, מנהל עסקים

 

רגע של השראה
 

לא לאבד את הכיוון

ביום הארבעה ביולי 1952, כיסה ערפל את חופי קליפורניה. במרחק עשרים ושלוש מייל מערבה, באי קטלינה, פלורנס צ'אודוויק, שחיינית למרחקים ארוכים, בת שלושים וארבע, נכנסה למים והחלה לשחות לעבר קליפורניה. היא כבשה כבר את תעלת לה-מאנש, בשחייה בשני הכיוונים. כעת הייתה נחושה בדעתה להיות האישה הראשונה שתעבור בשחייה את תעלת קטלינה.

מליוני בני-אדם צפו בה בטלוויזיה הארצית. עם חלוף השעות, לחמה צ'אודוויק בקור מקפיא עצמות, ערפל סמיך וכרישים. מספר פעמים היה צורך להניס את הכרישים ברובים. היא לא התעייפה, אך מי הקרח הרדימו את אבריה עד לייאוש. היא התאמצה לראות את החוף דרך משקפי השחייה שלה, אך עינה קלטה רק ערפל סמיך. היא ידעה שלא תוכל להמשיך. היא מעולם לא נטשה מערכה, אך הפעם קראה למאמן ולאמה שהיו על הספינה וביקשה לצאת מהמים. הם הפצירו בה שלא לוותר אך היא הביטה לחופי קליפורניה וראתה ערפל כבד בלבד.

וכך, אחרי חמש עשרה שעות וחמישים וחמש דקות של מלחמה באיתני הטבע, הוציאו אותה מהמים והעלוה על ספינה. היא הייתה קפואה ונפלה ברוחה. היא הייתה ממש הרוסה כשנודע לה כי הייתה במרחק חצי מייל בלבד מהחוף בקליפורניה! היא חשה את הזעזוע שבכישלון. הערפל גרם לכך. "טוב, אני לא מחפשת תירוצים," אמרה לעיתונאי, "אבל לו ראיתי את היבשה, אני יודעת שהייתי מצליחה." היא הובסה לא בגלל עייפות וגם לא בגלל הקור. הערפל לבדו הביסה מכיוון שטשטש את מטרתה. הוא עיוור את הגיונה, עיניה ומעל לכל, לבה.

חודשיים לאחר מכן, שחתה צ'אדוויק באותה תעלה ושוב, הערפל טשטש את המראה, אך הפעם שחתה באמונה ללא עוררין - היכן שהוא מאחורי הערפל ישנה יבשה. הפעם הצליחה. לא רק שהייתה האישה הראשונה שצלחה את תעלת קאטלינה, אלא ששברה את שיא הגברים ונגסה ממנו שעתיים.

 

 

 

               

Copyright © 2007 Meir Liraz. All Rights Reserved     האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול