האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול - תוכן העניינים

 האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול

   רעיונות ניהול, מנהל עסקים

 


 

רגע של השראה
 

תודה על אהבתך אלי

רוברט בראונינג, המשורר, ידע כיצד לעודד צמיחה אצל אנשים. אהבתו הנצחית לאליזבט בארט הייתה הוכחה לכך. בשנות הילדות ועיצוב האישיות היו חייה של אליזבט בארט גיהינום עלי אדמות. היא הייתה אחת מאחד עשר ילדים וגדלה תחת מגפיו של אב מדכא, רודן ושתלטן. התפרצויות הזעם שלו בילדותה גרמו לה לאליזבט העדינה אשפוזים תכופים, עם סידרה של תחלואים.

זו הייתה מסכת חייה האומללה עד שמלאו לה ארבעים. אז פגשה את רוברט בראונינג. רוברט בראונינג לא ראה באליזבט נכה חולנית בגיל העמידה. בעיניו הייתה נפש יפיפייה ומוכשרת המצפה לפריחה. הוא אהב אותה בכל מאודו והעניק לה הזמנה שקשה לסרב לה, לצמוח ולממש את כל הפוטנציאל שהיה טמון בה.

בראונינג רומם אותה מקיום פתטי וחונק ולאחר עימותים אלימים עם אביה, נישאו השניים.

פורחים באהבתם איש לרעהו, נסעו על פני אירופה, שותים בצמא מנפלאות עולמו של האל. הזיווג שלהם הפך את אליזבט לאישה יפה ומיוחדת כפי שבעלה ידע שהיא מסוגלת להיות. בגיל ארבעים ושלוש היא ילדה לו ילד בריא. חייהם היו מלאים ויפים. חייה עם בראונינג העניקו לה הזדמנות לצמוח ולפרוח ובכוח כשרונה הספרותי המיוחד היא העניקה לעולם יצירות מופלאות כגון "סונטות מפורטוגזית". באסופת שירים זו מצוי השיר המעולה, "כיצד אוהב אותך?" והוא דיוקן אומנותי של השינוי שחולל רוברט בראונינג בחייה.

סיפור יפה זה ממחיש את העובדה כי הדרך שבה אתה רואה אנשים היא הדרך שבה אתה מתייחס אליהם והדרך שבה אתה מתייחס אליהם תקבע למה יהפכו.

 

 

 

               

Copyright © 2007 Meir Liraz. All Rights Reserved     האנציקלופדיה לטכניקות ורעיונות בניהול